Забронювати

Коворкінг Chasopys закривається

В кінці травня поточного року перший український коворкінг Chasopys закривається. Нагадаємо, що цей робочий простір розташований на вулиці Льва Толстого. Керівництво коворкінгу прийняло рішення не подовжувати діючий договір оренди, термін дії якого спливає в перших числах червня.

Фото: коворкінг Chasopys на Льва Толстого (funtime.kiev.ua)


Причини закриття

Історія коворкінгу Chasopys бере початок в 2012 році. Саме тоді Максим Яковер прийняв рішення відкрити один з перших коворкінгів в Україні. Цей центр для спільної роботи та ділових зустрічей розташовувався в Києві на вулиці Льва Толстого. З того часу коворкінг почав активно розвиватися, залучаючи до співпраці нові компанії і сотні креативних людей. На жаль, пандемія Covid-19 внесла свої корективи. В результаті довготривалого локдауна компанія потрапила в складне фінансове становище та опинилася на межі краху.

Витрати на оренду приміщень в 2021-му році стали для команди коворкінгу непосильною ношею. Керівники мережі Chasopys багаторазово просили орендарів увійти в становище і знизити розмір орендної плати. Якщо в минулому році власники комплексу (Atlantic Group) пішли на певні поступки, то в цьому році керівництво компанії-орендодавця було непохитним.

Виходячи із заяв представника компанії-власника, Chasopys запропонували варіант, при якому в період карантину вони будуть оплачувати виключно операційні витрати. Керівництво компанії-орендодавця відмовилося приймати запропоновані коворкінгом умови і не знизило величину орендної плати. Команда Chasopys, в свою чергу, прийняла рішення не подовжувати договір, термін дії якого незабаром завершується.

Фото: коворкінг Chasopys на Льва Толстого (funtime.kiev.ua)

Коротка історія мережі Chasopys

У той період Україна переживала «бум» так званих «антікафе», в яких відвідувачі платять не за певні страви або напої, а за кількість часу, проведеного у закладі. Це стало передумовою для створення першого великого коворкінгу в Україні

Відкриття коворкінгу Chasopys дев’ять років тому призвело до серйозного поштовху в розвитку даної сфери бізнесу. З тих пір креативне співтовариство Києва стало інтенсивно розвиватися в усіх напрямках. Chasopys на Льва Толс став зразком та своєрідною бізнес-моделлю успішного коворкінгу. Згодом були відкриті інші робочі простори, такі як Creative States, Platforma, Spaces, Creative Quarter та інші. Повсюдно створювалися як великі робочі зони, так і невеликі хаби в ділових центрах та промислових зонах. Все це створювало конкуренцію й стимулювало розвиток галузі.

Зазначимо, що Chasopys – це не найбільша на той час мережа коворкінгів. Компанія мала всього дві локації: перший коворкінг на Льва Толстого, а також локація в бізнес-центрі UNIT.City, яка працювала з 2018-го року. При цьому, у мережі Platforma на той час було чотири коворкінги, а Creative States відкрили три центри в столиці та ще один в Дніпрі.

Через три роки після створення свого дітища, Максим Яковер приймає рішення займатися розвитком інших проектів, залишивши собі мізерну частку в Chasopys.

В кінці 2018-го року власники коворкінгу Chasopys продали контрольний пакет акцій інтернаціональній мережі rent24. У менеджменту цієї компанії були амбітні плани щодо розвитку та розширення даного проекту. У наступному році нове керівництво прийняло рішення відкрити декілька коворкінгів в столиці Польщі. Однак, через ситуацію, пов’язану із пандемією процес запуску нових локацій у Варшаві був припинений.

Криза мережі Chasopys

Станом на початок поточного року у Chasopys залишалася єдина локація на вулиці Льва Толстого. На жаль, їй теж залишилося існувати всього пару тижнів.

Протягом періоду, що залишається до закриття центру, в команду повернутися всі її учасники. Постійні відвідувачі коворкінгу отримають можливість згадати найкращі часи та обговорити плани на майбутнє в своєму улюбленому робочому просторі.

У свою чергу ми хочемо висловити подяку засновникам Chasopys, адже бути першими завжди важко. Завдяки їм український споживач знає, що таке коворкінг і чому це зручно. Ми щиро сподіваємося, що цей фінал – старт для чогось нового, цікавого і такого ж важливого.

Читайте ще: Продавав квартири, управляв заводом, потім відкрив коворкінг для маркетологів. Моя історія.

Обратный звонок